2021 2022 travel team rosters

Travel Rosters 2021-2022 season

For those kids who didn't make a team, we have our town evaluations Saturday, October 16.  Schedule is on www.foxborobasketball.org

 

4th grade girls

A Team

1.  Maggie Messier

2.  Mia Dooley

3. Kate Groves

4. Phoebe Maddox

5. Peyton Kohles

6. Grace McDonald

7. Morgan Vandette

8. Hadley Fauria

9. Jocelyn Archer

10. Avery Higgins

 

B Team

1.  Adrianna Phillips

2. Amanda Howe

3.  Ayla Carchedi

4.  Charlotte Sholes

5.  Delaney Smith

6. Isabel Norman

7. Malorie Bearce

8.  Natalie Lucas Pelletier

9.  Reese Vandette

10.  Charlotte Gallegos

 

5th grade girls

A Team

Ashna Jayaraman

Ava Medeiros

Corey Sims

Emma Smith

Gianna Porazzo

Lillianna Quin

Olivia Foscaldo

Rhianna Rice

Riley Monahan

 

 B Team

Avery Oglia

Catie Carlson

Emma Scott

Ishaa Tupakula

Julia Moulton

Lilah Pollock

Mallory Feetham

Megan Field

Olivia Del Pizzo

Sasha Goldberg

Tessa Keefe

 

6th grade girls

A team

Kennedy Maling

Liliana Brancato

Brenna Davis

Hailey Yates

Sydney Lamson

Ella Carlton

Molly Feibel

Mackenzie Crockford

Alina Pham

Alexandra Palmer

B team

Ahnylah Cadet

Bryann Nickerson

Bryce Nickerson

Elizabeth McWilliams

Jaela Corliss

Maddie Feetham

Meena Brosco

Sarah Whiting

Zoey Pereira

Arabella Zoltan

 

7th grade girls

Abigael Collins

Brynn Allen

Emmerson Anello

Grace McGahan

Hayden Emerson

Lauren Share

Lila Moore

Maeve Casey

Peyton Buckley

Taylor Karvonen

 

8th grade girls

A team

Kylie Sampson

Adrianna Porazzo

Reese Hassman

Camilla Burton

Jacquie Groves

Keagan Maguire

Lily Kelley

Luci Boccuzzi

Morgan Riley

Tessa LaPalme

Shea Dorney

B Team

Addison Sham

Caroline O’Toole

Courtney Riel

Elizabeth Brancato

Isabelle Thies

Julia Atkinson

Meghan Kelly

Nyla Penders

Shiza Hussain

Anne Marie Janas 

 

4th grade boys

Alex Dziok

Cameron Marsh

Christopher Jia

Collin Toland

Harrison McVeigh

Jameson Kiracofe

Jameson Sylvia

Nico Caracciolo

Nolan Twohig

Jake Stone

 

5th Grade boys

A Team

Drew McAuliffe

Jack Flaherty

Jack McAuliffe

Jack Messier

Jacob Twohig

Jake McGuire

Joe Atkinson

Mack Szumita

Maks Napoli

Tommy Brown

 

B Team

Alex Drovatsakis

Alex Wolff

Bennett Bohlen

Charlie Yucatonis

Grady Lyons

Liam Keefe

Michael Atkinson

Timothy Ellsworth

William Francomano

William Kakridas

 

6th Grade boys

A Team

Logan Walford

Gavin Smith

Michael Trimble

Anthony Pigone

Anthony Rego

Daniel Thies

Declan Casey

Bobby Hickox

Johnny Sullivan

Will Kessock

B Team

Brogan O’Driscoll

Travis Burg

Matthew D. DeSantis

Matthew DeSantis

Joe Ruter

Griffin Brown

Jacob Dikes

Cayden Ellsworth 

William Lucente

Evan Keefe

 

7th Grade boys

A Team

Cam Russo

Declan Mulkern

Egan Gill

Jack Taft

Jackson Bohlen

Jake Fossella

Noah Foley

Owen Howe

Rashawn Rice

Ryan McGuire

 

B team

Andrew Carchedi

Andrew Higgins

Anthony Rodriguez

Christian Dziok

Cole Carlson

Evan Caron

Keegan O'Driscoll

Maximus Thorsell

Nicholas Letson

Kameron Rice

8th Grade Boys

A Team

Ben Smith

Eric Walford

Colin Trimble

Henry Griffin

Rashaan Lewis

Brian Sullivan

Owen Philbin

Cam Deleskey

Ryan Brown

Timmy Kerzner

B Team

Moses Gaye

 Marc Sullivan

 Ethan McHugo

 Colby Sheehan 

 Matt OKeefe

 Dillon Sheehan

 Brayden Smith

 Braden Mcelhinney

 Harrison Lamson 

 AJ Dinunzio